اضافه شده در

تاثیرگذارترین های دنیای مد، کوکو چنل

چنل کودکی خود را در پرورشگاه شروع کرد و همانجا نیز دوخت و دوز را فراگرفت. قبل از افتتاح اولین فروشگاه لباس خود در سال ۱۹۱۰، پیشینه ی کوتاهی از خوانندگی را در کارنامه ی خود به ثبت رسانید.باید بدانید که گابریل کوکوچنل ازشناخته شده ترین و تاثیر گذار ترین افراد در دنیای مد بوده و هست و تاثیری که او وبرندش چنل روی پوشش های زنانه گذاشته است هم چنان مهم و ادامه دار است.

 

چند حقیقت شگفت انگیز درباره برند چنل

۱ -عطر شماره ۵ چنل پرفروش ترین عطر تمام دوران ها است

این عطر که در ۱۹۲۱ معرفی شد از شناخته شده ترین و معروف ترین عطر ها در جهان است و حتی هنرمندی چون اندی وارهول در آثار خود از آن استفاده کرد. در سال ۲۰۱۴ اعلام شد که عطر شماره ۵ چنل پرفروش ترین عطر در تمام دوران ها است. او درباره این عطر می‌گوید: «عطری است زنانه با سیمای زنانه که خون من و میلیون‌ها رویای شکسته در آن نهفته است.» شاید به این علت که مادر کوکو با رخت‌شویی او را بزرگ کرده و این عطر نیز کمی بوی صابون دارد.

 

۲ -چنل تنها برندی است که برای لاک ناخن هایش لیست انتظار دارد

محبوبیت و کیفیت بالای لاک های ناخن چنل باعث شده است که همیشه افراد زیادی در لیست انتظار محصولات آن باشند.

 

۳ -کوکو چنل ابداع کننده کت زنانه است

کوکو چنل اولین کسی بود که لباس های زنانه را با تاثیر از لباس های مردانه طراحی کرد که مهم ترین آن ها کت و شلوار و کت و دامن بود. او با این کار فشن زنانه را را متحول کرد و لباس های آزاردهنده و حجیم زینتی قرن نوزدهم را از پوشاک زنانه حذف کرد.

 

۴ -چنل مخترع لباس مشکی زنانه است

در سال ۱۹۲۶ مجله ووگو تصویری از جدید ترین مجموعه لباس های طراحی چنل را چاپ کرد که فورد چنل (ماشین معروف امریکایی) نامیده شده بودند. از این اتفاق به عنوان نقطه شروع لباس مشکی کوچک زنانه یا LBD یاد می شود.

 

۵ -کوکو چنل ابتدا به خاطر کلاه هایش به شهرت رسید

کلاه از پوشاک ضروری زنانه در نیمه اول قرن بیستم بود اما تا قبل از کوکو چنل این کلاه ها بسیار بزرگ و پر از تزئینات اضافی بودند. کوکو چنل با خلاقیت خود کلاه هایی ساخت که ساده و سبک و کوچک بودند و بسیار مورد استقبال زنان پاریسی قرار گرفت و به آغاز شهرت وی انجامید.

 

۶ -کفش های دو رنگ چنل شما را بلند تر نشان می دهد

کفش های دو رنگ که ابداع کوکو چنل است با کوتاه تر کردن پا باعث می شود ساق پا بلند تر به نظر برسد و فرد کشیده تر دیده شود.

 

۷ -کیف ۵۵.۲ چنل تنها مدلی است که هر سال گران تر می شود

همه محصولات مد با گذر فصل ها و سال ها ارزان و حتی بی ارزش می شوند اما کیف ۵۵.۲ چنل یک استثنا است. پیش از این زمان کیف های زنانه بند نداشتند و کوکو چنل از این که کیف های خود را جا می گذاشت شاکی بود و این ایده ای شد برای ابداع کیف تاریخی اش که روز به روز محبوب تر و پر فروش تر می شود.

 

۸- رشته های گردنبند مروارید

لوازم جانبی مد و زیورآلات چنل هم در کنار لباس های او از محبوبیت بالایی برخوردار بود که رشته های گردنبند مروارید، یکی از شاخص ترین آنها به شمار می رفت. رشته های مروارید الهام گرفته از طرح بنیادین چنل، همچنان جایگاه خاصی در دسته بندی اکسسوری مد دارند.

 

کوکو چنل در ژانویه ۱۹۷۱ در آپارتمان خود واقع در هتل ریتز درگذشت و هیچ گاه ازدواج نکرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.