انتخاب درست زیورآلات با توجه به لباس و استایل بدن

انتخاب درست زیورآلات با توجه به لباس و استایل بدن

طلا و جواهر قرنها است که به عنوان ابزاری برای بهبود ظاهر و استایل استفاده می شود. خوشبختانه امروزه طیف گسترده ای از سبکهای طلا و جواهر برای انتخاب کردن در اختیار داریم. از جواهرات ارزان قیمت تا طلاهای گران قیمت و الماس. گردنبندها و گوشواره و دستبند در هر اندازه و طرح قابل تصوری ساخته شده اند. هرکسی دوست دارد از جواهرات استفاده کند ولی شکل و سبک طلا و جواهری که شما انتخاب میکنید میتواند در بهبود ظاهر شما نقش مهمی داشته باشد. در اینجا چند نکته برای انتخاب بهتر جواهرات به شما شرح خواهیم داد.

_گردنبند

جواهرات هم مانند لباس میتوانند باعث شوند قد شما بلندتر به نظر برسد. اگر کوتاه قد هستید و دوست دارید بلند قدتر به نظربرسید میتوانید از گردنبندهایی که زنجیر بلندتر دارند استفاده کنید. گردنبندهایی که دارای شکل V یا Y هستند می توانند به شما برای رسیدن به این هدف کمک کنند.

بلندی گردنبندها معمولا در اندازه های ۳۵ ،۴۰ ،۴۵ ،۵۰ ،۶۰ ،۷۶ و ۸۳ سانتیمتری هستند.

گردنبندهایی که بلندی زنجیر آنها ۳۵ سانتی متر است با لباسهای یقه گرد، یقه هفت و یقه قایقی بهترین ظاهر را ایجاد خواهند کرد.

گردنبندهایی که بلندی زنجیر آنها ۴۰ سانتی متر است با همه لباسها به غیر از یقه اسکیها و لباسهای یقه ایستاده ظاهری مطلوب ایجاد میکنند.

گردنبندهای ۴۵ سانتی متری مناسب لباسهای یقه گرد، یقه ایستاده و یقه هفت عمیق هستند.

گردنبندهایی که بلندی آنها ۵۰ تا ۶۰ سانتی متر است مناسب برای استایلهای کژوال و رسمی هستند و با هر نوع لباسی میتوانید این مدل گردنبندها را ست کنید.

گردنبندهای با بلندی ۷۶ تا ۸۳ بهترینها برای پوشیدن با لباس یقه ایستاده و لباس مجلسی هستند.

هنگام انتخاب گردنبند همچنین باید در مورد حجم و یا میزان سنگهای کار شده روی آن تصمیم گیری کنید. گردنبندهای حجیم و با سنگهای بزرگ برای افرادی که زیر جثه هستند و اندام ظریفی دارند مناسب نیست.

 

_گوشواره

آیا تا به حال شده گوشوارهای را انتخاب کنید و بعد احساس کنید فرم صورتتان را زیباتر جلوه میدهد و حتی برخی ایرادات صورتتان را کمرنگ کرده است؟گوشواره ها بیشتر از هر زیورآلاتی به صورت شما نزدیک هستند و انتخاب سبک و مدل مناسب گوشواره میتواند در تکمیل فرم صورت شما تاثیر داشته باشد. بسته به شکل چهره شما، میتوانید از نوع خاصی از گوشواره استفاده کنید تا تاکید بر نقاط قوت صورت شما باشد.

کسانی که فرم صورتشان بیضی شکل است خوش شانس هستند زیرا میتوانند هر نوع سبک گوشواره را انتخاب کنند و خوب به نظر برسند. اگر صورت مستطیل شکلی دارید، مدل ایده آل برای شما نوع قطره ای یا حلقه دار می باشد. اگر صورت گردی دارید، گوشوارههای نسبتا کشیده را انتخاب کنید، به شرطی که بیش از حد بلند نباشند.

 

_ انگشتر و دستبند

برای اینکه انگشتان دستتان کشیده تر به نظر برسند از حلقهه ای باریک استفاده کنید. اگر دستان کشیده ای دارید میتوانید از انواع حلقه های ضخیم تر استفاده کنید. به عنوان یک قانون قدیمی جواهرات و اکسسوریهایی مانند حلقه نامزدی، ازدواج یا ارثیه های خانوادگی را در دست چپ استفاده کنید. ولی میتوانید انگشترهای متفاوت را در دست راست استفاده کنید. در هنگام انتخاب دستبند هم از قانون هایی که گفته شد پیروی کنید. اگر مچ دست شما ظریف است بهتر است دستبند شکل و طراحی ظریف داشته باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
×
×

سبد خرید