راز طرح های جواهرات برند Bvlgari

راز طرح های جواهرات برند Bvlgari

شرکت بولگاری «Bvlgari» که مرکز اصلی آن در کشور ایتالیا و در شهر رم واقع شده است، یکی از پیشروان صنعت تولید جواهرات است. طراحان این شرکت با الهام از این شهر و ترکیب سبک‌های کلاسیک و مدرن، جواهرات منحصر به فردی را خلق می‌کنند. جواهرات بولگاری با طرح های زیبا و خاص خود همیشه طرفداران زیادی داشته است.

موسس این شرکت لوکس، سوتیرویو بولگاری، بعد از گذراندن دوره کارآموزی خود در سال ۱۸۷۹ به شهر رم رفته و اولین فروشگاه جواهرات خود را در این شهر افتتاح نمود. اداره این برند و مدیریت این تجارت بعد از مرگ وی در سال ۱۹۳۲ بر عهده پسران بولگاری گذاشته شد. جورجیو بولگاری توانست بعد از مرگ پدرش به عنوان یکی از مبتکرترین افراد در حرفه طلا و جواهرسازی شناخته شود و همواره مورد ستایش قرار بگیرد. برند بولگاری در بین سال ها ۱۹۷۰ تا ۱۹۷۹ شعبات متعددی را در شهرها مختلفی از جمله نیویورک، ژنو، مونتا کارلو، پاریس میلان، مونیخ، سنت‌مورتیز، توکیو، اوزاکا، هنگ‌کنگ، سنگاپور و ۲۱ شهر دیگر احداث کرد.

از برخی نشانه‌های ویژه جواهرات بولگاری می‌توان به اشکال ضخیم، قطعات بزرگ، سنگ‌های کوژ تراش (به جا مانده از افسانه‌های ایتالیای دهه ۶۰ میلادی)، رنگ‌های روشن و گلسان و نقوش میوه‌ای و قطعات کلاسیک ایتالیایی مثل گردنبند‌های چسبان، النگو و دستبند اشاره کرد. بولگاری از سنگ‌های قیمتی خالص و طلای ۱۸ عیار در محصولات خود استفاده می‌کند.

مجموعه Bvlgari

این طرح، باز طراحی شده ی تصویر برند و لوگوی bvlgari  می باشد.

برگرفته از الفبای سنتی رومی است بخاطر همین بجای U از حرف V استفاده شده است.

این شیوه نامگذاری هم از سکه های قدیمی رومی الهام گرفته شده است.

 

The bvlgari serpenti

این مجموعه بر اساس تکنیک رومی قدیمی کشیده شده است.

ایده اولیه آن از طرح شیلنگ های ارتجاعی پمپ بنزین در ۱۹۲۰ الهام گرفته است.

ترکیب مدرنیته و کلاسیک و استفاده از المان مار

نگرش المان مار نمایانگر قدرت، بینش، زندگی و فریبندگی است.

 

مجموعه B.Zero

تلفیقی از دو طرح معروف: نماد رومی و مجموعه موتیف Tubogas

استفاده از خطوط منحنی و رسا برای ایجاد طراحی مدرن و زیبا

الهام گرفته از معماری زاها حدید معروف به ملکه انحناها

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
×
×

سبد خرید