طلای رزگلد چیست؟

طلای رزگلد چیست؟

طلای رزگلد (طلایی-مسی) یکی از انواع طلاهای رنگی است که رنگ صورتی کم رنگ دارد. طلای رزگلد (طلایی-مسی) اغلب به عنوان طلای صورتی یا طلای قرمز نامگذاری می شود.

طلای رزگلد از چه چیزی ساخته شده است؟

rosegold دارای یک آلیاژ است که از طلا خالص با مس مخلوط شده است. دستورالعمل خاصی برای محتوای مس وجود ندارد و تنها حضور مس به دلیل این است که طلای موجود به دلیل نرم بودن باید از تکه تکه شدن جلوگیری شود که وظیفه محکم سازی را مس دارد و قدرت طلا را افزایش می دهد.

به طور کلی، هر چه مس بیشتری در این آلیاژ وجود داشته باشد به تبع رنگ مسی آن نیز بیشتر خواهد بود.

rosegold صورتی و قرمز چیست؟

طلای صورتی و قرمز انواع رزگلد هستند. قطعات طلای قرمز حاوی درصد بالایی از مس است و هر چه بیشتر این فلز در این آلیاژ وجود داشته باشد، قرمز تر است. یعنی قرمزی و صورتی بودن طلای رزگلد به دلیل این است که در آن مس وجود دارد که بر اساس میزان مس موجود در آن مسی رنگ به نظر می رسد. از سوی دیگر، طلا صورتی حاوی مس کمتر است و بنابراین دارای رنگ ملایم تری است.

طلای رزگلد
طلای روسی چیست؟

طلای روسیه نامی است که به رزگلد گفته می شود و این اصطلاح با محبوبیت این آلیاژ در روسیه در قرن نوزدهم میلادی است. به دلیل محبوبیتی که رزگلد در روسیه داشته است به آن طلای روسی می گویند.

با این حال، امروزه این نام به طور گسترده ای مورد استفاده قرار نمی گیرد. فقط به خاطر داشته باشید که اگر کسی به شما می گوید که یک قطعه طلای روسی است، به احتمال زیاد منظور همان آلیاژ مس و طلا می گوید.

رزگلد و عیار | تشخیص رزگلد با عیار پایین و رزگلد با عیار بالا

rosegold در عیارهای مختلفی موجود است. همانند طلا معمولی رزگلد نیز با عیارهای متفاوتی موجود است. هر رنگی برای رزگلد یک آلیاژ از طلا است، اصطلاح “عیار” برای رزگلد نیز معنای مشابهی دارد: عیار به مقدار طلا موجود در یک قطعه نسبت به فلزات دیگر است.

به عنوان مثال، طلای رزگلد  14 عیار و طلای 14 عیار زرد خلوص مشابه دارند: هر دو آنها 58.3٪ طلا (14 عدد از 24 عدد) دارند. به طور کلی، اگر عیار یک قطعه rosegold کاهش یابد و عیار پایین تری داشته باشد بدان معنی است که احتمالا مس کمتری در آن وجود دارد.

به عنوان یک نتیجه، قطعه های رزگلد با خلوص پایین معمولا به صورت قرمز رنگ تر دیده می شوند (اگر چه این امر ممکن است همیشه در مورد جواهرات حاوی بیشتر فلزات دیگر باشد). رزگلد که دارای عیار بالاتر هستند، دارای رنگی ملایم تر و صورتی هستند.

طلای تاج

طلا 22 عیار را طلای گوناگونی را به عنوان طلای تاج معرفی می کند.

طلای 22 عیار شامل 91.7٪ طلا است، و در گذشته، از آن برای ساخت سکه در انگلستان استفاده می شد. 22 عیار بیشترین خلوصی است که می توانید در رزگلد داشته باشید – سطح بعدی خلوص 24 عیار است که طلای خالص است و بدون فلزات اضافی برای رنگ آمیزی آن برای موارد بسیار خاص استفاده می شود.

طلای رزگلد خالص چیست؟

بعضی افراد از اصطلاح “طلای رزگلد خالص” را استفاده می کنند، اما در واقع، چنین چیزی وجود ندارد چون rosegold  یک آلیاژ است و به همین ترتیب همیشه حاوی فلزات غیر طلا است. در واقع، آلیاژ خالص تر از نظر محتوای طلا، و کم رنگ تر به دلیل وجود کم مس است.

خرید طلای رزگلد

هنگامی که میخواهید طلای رزگلد بخرید به عیار آن توجه کنید: هرچه بیشتر باشد، مقدار طلای به کار رفته در آن بیشتر است (و مسلما مقدار بیشتری پرداخت خواهید کرد).

با این حال، طلاهای رزگلد خالص تر، نرم تر هستند. با اینکه طلاهای قرمز تر خلوص کمتری دارند ولی سختی و دوامشان بیشتر است. توصیه ما این است که طلای رزگلد با عیار پایین تر را انتخاب کنید که کمتر فرسوده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
×
×

سبد خرید